poniedziałek, 28 maja 2012

Military Road


Kolejne magiczne miejsce w Irlandii :)


Military Road znajduje się jakąś godzinę jazdy od zatłoczonego Dublina. Najlepiej zwiedzać ją samochodem (chociaż kursują tu też specjalne autobusy) gdyż w prawie każdej chwili możemy się zatrzymać i rozkoszować widokami. Piękne wrzosowiska, surowe góry, wspaniałe doliny, strumyki, ruiny, ciekawskie owce, deszcz ze słońcem i wiatr.. wszystko tworzy magiczny klimat, w którym możemy przebywać godzinami.


 
Military Road jest jedną z pierwszych wybudowanych dróg w Irlandii, zaprojektowaną przez inżyniera Alexandra Taylora. Dziś znana jest pod nazwą drogi R115. 


R115 jest regionalną drogą w Irlandii i ciągnie się ona wzdłuż Military Road  na całej swojej długości, która wynosi 40 km. Pełna długość Military Road wynosi 55 km.


Military Road biegnie przez Góry Wicklow, przechodząc z północy na południe przez główną oś gór. Konstrukcja drogi rozpoczęła się w 1800 roku i ukończona została w 1809, powodem jej budowy zaś była Rebelia w 1798 roku, zmuszająca Armię Brytyjską do poruszania się na obszarze Gór Wicklow.


Droga ta prowadzi przez jedne z najspokojniejszych i niezaludnionych krajobrazów Hrabstwa Wicklow, umożliwiając spotkanie takich zwierząt jak owce, jelenie czy krowy ;)
2 komentarze:

  1. Och! Można by tą trasa bez końca jechać i za każdym razem jest tak samo piękna!!! Fajnie widzieć ja z ‘obcej’ perspektywy ;-)

    OdpowiedzUsuń

dziękuję :)