piątek, 28 stycznia 2011

Miejskie Święto Hanzy

UDAŁO SIĘ!! :)

Przeprowadzka do Polski potwierdzona :) Został nam miesiąc do zakończenia spraw, spakowania się i.. ruszamy :)

Z okazji tej wielkiej radości chciałbym Wam przedstawić jedno ze świąt obchodzonych w naszym miasteczku – Miejskie Święto Hanzy.

Do niedawna Słubiczanie świętowali „Dni Odry”, jednak kiedy postawiono na współpracę transgraniczną zmieniono nazwę na „Miejskie Święto Hanzy”. Jest to największa impreza plenerowa, organizowana przez Słubice oraz Frankfurt Nad Odrą. Większość wydarzeń ma miejsce na moście, lub w jego okolicach.
Na mieszkańców co roku czeka 3-dniowy program rozrywkowy. Oprócz lokalnych twórców występują również gwiazdy polskiej i niemieckiej estrady, a także światowi artyści.

Ewa Farna


Afromental


Paulla

Doda


Kim Wilde


Święto Hanzy to nie tylko występy gwiazd. Na przybyszów czeka wiele, konkursów, pokazów artystycznych,  a także chłodne piwko i pajdy chleba ;)

Główną atrakcją, której lubiłam wyczekiwać, był zawsze pokaz fajerwerków. Magiczne światełka rozproszone po czarnym niebie, a do ich blasku wspaniale dobrana muzyka, pięknie oświetlony most, płynące łodzie.. Niestety, muszę z przykrością stwierdzić, że z roku na rok pokaz robi się słabszy :( 


Mimo tego z chęcią czekam na tegoroczne święto mając nadzieję, że nowy burmistrz „nie da plamy” przy tak ważnym dla mieszkańców wydarzeniu ;)


Wyświetl większą mapę

6 komentarzy:

 1. To co podpisane Afromental, to dramatyczny Mrozu wg mnie, przynajmniej pierwsze foto ;) Fajne ognie i cudne chleby! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak Ajka, z tym Mrozem masz racje, ale ponieważ wystąpił gościnnie to nie chciałam go nawet wymieniać (też go nie lubię;))

  OdpowiedzUsuń
 3. Najważniejsze..to, Twoja radość z powrotu do Polski :) Aby Wam się wszystko spełniło tak jak zaplanowaliście, tego Wam życzę :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję Sabvelso :)
  Również pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję przeprowadzki, życzę wielu sukcesów w nowym miejscu i realizacji wszystkich planów ! pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Elfii - dziękuję, mam nadzieję, że wszystko się uda :)

  OdpowiedzUsuń

dziękuję :)